Mededelingen

Vacaturesmeer »



Laatste reactiesmeer »

Top-5 gisteren

Top-5 afgelopen week

Top-5 afgelopen maand

Euribor

Weer & verkeer




25-26-27 november 2012 in Kortrijk Xpo (België)
Interpom | Primeurs 2012

De 16e editie van Interpom | Primeurs zal plaatsvinden van zondag 25 tot en met dinsdag 27 november 2012 in Kortrijk Xpo (België). Interpom | Primeurs staat bekend als een compleet informatie- en ontmoetingsforum voor de hele aardappel-, groente- en fruitbranche (AGF) in Europa, van teelt tot en met verwerking. Het aanbod, de sterke focus op kwaliteit, het professionele karakter en de gemoedelijke sfeer op de beurs weten de volledige branche uit Europa en ook steeds meer uit de andere continenten om de twee jaar te mobiliseren naar Kortrijk Xpo. Belangrijke groei en internationalisering.



De jongste editie van Interpom | Primeurs in 2010 telde 225 exposanten (een stijging van 21% of één extra hal) uit 11 landen en noteerde met 14.059 bezoekers uit 25 landen een record aantal bezoekers. Interpom | Primeurs bevestigde hiermee haar sterk internationaal karakter en status als meest gespecialiseerde indoor vakbeurs voor de AGF sector in Europa. Zowel bezoekers als exposanten waren bijzonder tevreden na afloop van de voorgaande editie. Niet minder dan 96,5% van de bezoekers gaf aan om de volgende editie opnieuw te bezoeken en 97% van de exposanten sprak de intentie uit om ook in 2012 deel te nemen. Deze bijzonder grote tevredenheid over de editie 2010 werd meteen duidelijk weerspiegeld in de inschrijvingen die de organisatie mocht ontvangen voor INTERPOM | PRIMEURS 2012. Op meer dan 7 maanden voor opening, telt de beurs maar liefst 180 exposanten die samen 12.000m² standoppervlakte innemen en is de standoppervlakte van de vorige editie al geëvenaard. Er werd alvast opnieuw een extra hal voorzien om tegemoet te kunnen komen aan de vraag naar supplementaire standoppervlakte.



Interpom | Primeurs 2012 wordt dus nog groter dan voorheen en bezet zo het volledige beurscomplex van Kortrijk Xpo. De Belgische aardappelverwerkende industrie is intussen de grootste exporteur van aardappelproducten ter wereld geworden, zoals recent werd vermeld in de media. Maar ook de sector van consumptie- en pootaardappelen is sterk export gericht, net als de Belgische diepvriesgroentesector. De rol van de vakbeurs Interpom | Primeurs hierbij om voortdurende innovatie binnen de keten van de aardappelen en groenten
te stimuleren, kan niet onderschat worden. Toeleveranciers uit de hele wereld wisselen ideeën, producten en diensten uit tijdens dit grootste aardappelevent onder dak ter wereld. In het kader van deze editie van INTERPOM PRIMEURS zullen de federaties Belgapom en Vegebe, i.s.m. promotiediensten VLAM, APAQ-W, FIT en AWEX een ontmoeting tussen deze diensten en de exportverantwoordelijken van deze diensten opzetten, zodat de export van deze producten naar alle hoeken van Europa en de wereld verder kan ontwikkelen.



Uitreiking Inno Potato Award op Interpom | Primeurs

Om vernieuwing in de aardappelsector aan te moedigen en in de kijker te zetten, werd in 2010 de Inno Potato Award in het leven geroepen als opvolger van de Belgian Potato Quality Award. Ook in 2012 beloont de Inno Potato Award de toepassing van innovaties op het landbouwbedrijf. Aardappeltelers in Vlaanderen en
Wallonië kunnen - eventueel samen met een leverancier of afnemer - een recent toegepaste innovatie op hun bedrijf voorstellen: een innovatie in de teelt, bewaring en mechanisatie. In tegenstelling tot de vorige editie worden de winnaars niet enkel gekozen door collega-aardappeltelers. De professionele jury van de Inno Potato Award kent 50% van het puntentotaal toe; over de overige 50% beslissen de bezoekers van Interpom | Primeurs 2012. De prijsuitreiking vindt plaats op de laatste
beursdag van Interpom | Primeurs. De laureaten zullen er cheques ontvangen van 1.500, 1.000 en 750 euro geschonken door de Vlaamse en Waalse Overheid.



Alle informatie over de Inno Potato Award (inschrijving, deadlines, enz.) is terug te vinden op de website www.innopotato.be

Het volledige programma van Interpom | Primeurs wordt vanaf de zomer 2012 bekend gemaakt.

Publicatiedatum: 17-4-2012

 



 

Ander nieuws uit deze sector:

17-5-2013 3.713 bezoekers dit jaar op AgriTrade in Guatemala
16-5-2013 Tour d'Asperges: wielrennen voor een goed doel
16-5-2013 Verse Oogst op Libelle Zomerweek
16-5-2013 Inschrijvingen Prognosfruit geopend
15-5-2013 Gratis lunch tegen voedselverspilling
15-5-2013 Kersenkwekerij de Lieshof houdt open dag
15-5-2013 Peruaanse agrifood beurs 'Expoalimentaria 2013' met Holland paviljoen
15-5-2013 Veiling Hoogstraten organiseert tweede International Strawberry Congress
15-5-2013 Aspergefeesten in Grubbenvorst 19 mei
14-5-2013 Brainstormsessie geïnteresseerden Food Center Westland
14-5-2013 Ledenbijeenkomst Agro Businessclub Westland
14-5-2013 15 en 16 mei vakbeurs Foodtech in Rosmalen
13-5-2013 Spanje: Fruit Attraction groeit met 11,5% in oppervlakte
8-5-2013 4e editie Asperge(s)hopdag op Hemelvaartsdag
8-5-2013 Inschrijving 'de Smaak van NL 2013' geopend
7-5-2013 Jan Linders organiseert Asperge Steekdag
6-5-2013 ‘Innovatie voor een Digitale Tuinbouwketen’
6-5-2013 USDA online seminars groenten- en fruitsector
3-5-2013 'De Zingende Groenteman' op 11 mei in Haarlem
3-5-2013 Kookdemonstraties met Hollandse asperges

 

Plaats een reactie:

Naam: *
Woonplaats: *
Email: *
  E-mail weergeven
Bericht: *