Mededelingen

Vacaturesmeer »



Laatste reactiesmeer »

Top-5 gisteren

Top-5 afgelopen week

Top-5 afgelopen maand

Euribor

Weer & verkeer

Weersverwachting
Nederland
Meer weer in Nederland



VS op de eerste plaats; Congo als laatste
Goede score voedselzekerheid voor Nederland en Belgie

Het is goed geregeld met de voedselzekerheid in Nederland. We staan wereldwijd gezien op de vijfde plaats. De Democratische Republiek Congo staat op de laatste plaats. Dat blijkt uit de mondiale voedselzekerheidsindex van het Amerikaanse chemiebedrijf DuPont. Levensmiddelen zijn zeer goed betaalbaar en beschikbaar. Ook de kwaliteit en veiligheid van het voedsel behoren tot de top, geeft het bedrijf als reden aan.

Alleen de Verenigde Staten, Denemarken, Noorwegen en Frankrijk doen het nog beter. Dat blijkt uit de eerste zogenoemde mondiale voedselzekerheidsindex, die dinsdag in Brussel en andere steden is gepresenteerd.

Beter dan Nederland

Maar hoe kan het dan dat het Amerikaanse chemiebedrijf er zo naast zit met hun index? Venus: "Het resultaat is geloof ik nog niet gepubliceerd. Het moet nog blijken welke onderzoeksmethode ze gebruikt hebben."

Op de lijst van DuPont staat Congo op de laatste plaats wat betreft voedselzekerheid. Venus: "Op zich is in Congo voldoende natuurlijke vorm van regen en zon. In theorie zou Congo het veel beter moeten doen dan Nederland."


Kunstmest

"Maar je ziet helaas dat als gevolg van de burgeroorlog mensen niet hebben geïnvesteerd in structurele verbeteringen, zoals irrigatieschema's."

En dat leidt er bijvoorbeeld ook weer naar toe dat ze niet verder investeren in de aanschaf van kunstmest of andere landbouwinputs om de productie omhoog te tillen. Door die historische achtergrond van Congo is het ook moeilijk te vergelijken met Nederland", stelt de onderzoeker.

Tekort aan ijzer

In de index is de situatie in 105 landen onderzocht. Opvallend minpunt bij Nederland en veel andere rijke landen is het tekort aan ijzer in het voedsel.

De onderzoekers gingen na in hoeverre mensen toegang hebben tot voldoende en voedzaam voedsel om een gezond en actief leven te leiden. Het overzicht verschijnt voortaan elke maand.

Bron: BNR.nl



Publicatiedatum:

 



 

Ander nieuws uit deze sector:

23-5-2013 Zeven argumenten om langdurige hoge werkdruk te voorkomen
23-5-2013 Alleen jonge werknemers aannemen is niet slim
22-5-2013 Oost-Europeanen zorgen voor oogst in Sachsen-Anhalt
22-5-2013 Agrofoodsector worstelt met prijsconcurrentie
21-5-2013 Oudere werknemers: veel zorgen, maar ook meest enthousiast over baan
21-5-2013 Israël: 2012 was jaar van de "versnelde ontwikkeling in de teelt"
21-5-2013 “Gedragscode Eerlijke Handel agroketen moet dit najaar van start gaan”
17-5-2013 Gaat u binnenkort een pand huren, let dan op
17-5-2013 ABN Amro publiceert Visie op Agrarisch
17-5-2013 LTO Nederland bundelt kennis over huisvesting arbeidsmigranten
16-5-2013 Fair Produce werkt aan aanscherping sancties en extra eisen aan uitzendbureaus
16-5-2013 FlevoTrade Dronten meldt wanbetaler: Boston Produce ltd / Paul Sweeney & Co
16-5-2013 Peru verwacht AGF-export te verdubbelen in 2023
15-5-2013 Argentinië: Fruitexport groeit met 11% dankzij Russische vraag
14-5-2013 De 13 stomste bedrijfsregels
13-5-2013 Braziliaan nieuwe directeur-generaal WTO
8-5-2013 Nederland: exportcijfers week 13
8-5-2013 Oproepkracht, let op je rechten!
7-5-2013 Actielimieten voor perchloraat in groente en fruit vastgesteld
7-5-2013 Russische delegatie bezoekt Nederlandse verpakkingsbedrijven, kassen en The Greenery

 

Plaats een reactie:

Naam: *
Woonplaats: *
Email: *
  E-mail weergeven
Bericht: *