Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Nederlandse afvaardiging in Duitse Vereinigte Hagel

Vereinigte Hagel boert goed in Nederland. De van oorsprong Duitse gewasschadeverzekeraar groeide hier dit jaar met 10 procent naar een premieomzet van 5,6 miljoen euro. De groei leidt er toe dat in Nederland twee rayons zijn opgericht die afgevaardigden voor de algemene ledenvergadering van de internationale coöperatie aanwijzen.

De bijeenkomsten voor leden werden dinsdag in Emmeloord en woensdag in Goes gehouden. Voor het noorden werden Jaap Smid uit Dalerpeel en Cees Masteling uit Marknesse in de functie van voorzitter en vicevoorzitter benoemd tot afgevaardigde. Voor het zuiden waren dat Jo Kodde uit Arnemuiden en Cees Gommeren uit Kruisland.


op 31 augustus viel in Noord-Groningen 110 mm regen in 5 uur

Vereinigte Hagel bestaat 180 jaar en is werkzaam in acht Europese landen. In Nederland is de verzekeraar sinds 2007 actief toen directeur Jan Schreuder in dienst kwam van het Duitse bedrijf. Smilde is de zetel van de Nederlandse vestiging. Van de negen medewerkers, werken er drie in de buitendienst. ,,Allen zijn afkomstig uit de agrarische sector’’, onderstreept Schreuder de basis van de onderneming.

Schreuder verwacht dat een volgende stap zal zijn dat er ook Nederlanders in de Raad van Commissarissen worden benoemd. De Duitse verzekeraar heeft meer dan 100.000 leden en een premieomzet van bijna 150 miljoen euro. Vereinigte Hagel nam in 2007 de hagelportefeuille over van Delta Loyd. ,,Een belangrijke stap’’, zegt Schreuder. ,,Daarmee verkregen we een netwerk van tussenpersonen.’’ Intussen is bij de Rabobank een voorrangspositie opgebouwd. 

De groei van het bedrijf kwam in een versnelling toen in 2010 een brede weerverzekering werd aangeboden onder de naam Secufarm. ,,Een brede dekking, een lage netto premie en gegarandeerde schade-uitkering’’, zegt Schreuder. De overheidsbijdrage voor de verzekering is ongeveer 60 procent, driekwart uit Brussel en een kwart uit Den Haag. Schreuder verwacht dat er een bijdrageregeling blijft bestaan in het nieuwe GLB. ,,Dat signaal krijgen we van overheid en LTO.’’

Vereinigte Hagel staat bekend als een boervriendelijke onderlinge. ,,Een correcte afhandeling van de schade staat bij ons hoog in het vaandel’’, zegt Schreuder. Daarom wordt vanaf nu per vierkante kilometer gemeten hoeveel neerslag is gevallen. Dat is volgens hem een betere methode dan alleen via de meetpunten van het KNMI waarvan tot nu toe gebruik werd gemaakt. ,,We zijn de enige verzekeraar die neerslag op deze manier meten. Het is een eerlijk systeem. Iedere teler heeft gelijke mogelijkheden om de schadedrempel te halen ’’. 

Publicatiedatum: