Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Zes verdachten genoemd in Indonesische knoflookschandaal

De Indonesische Commissie voor Uitroeiing van Corruptie (KPK) heeft zes verdachten genoemd, waaronder Nyoman Dhamantra, lid van de Democratische Partij, in een omkoopschandaal met betrekking tot importvergunningen voor knoflook. 

Drie van de zes verdachten, waaronder Chandry Suanda, eigenaar van tuinbouwbedrijf PT Cahaya Sakti Agro, en de zakenmannen Doddy Wahyudi en Zulfikar, zouden steekpenningen hebben betaald aan de drie andere verdachten. De vermeende ontvangers zijn parlementslid Nyoman en zijn medewerkers Mirawati Basri en Elviyanto. 

Tijdens de invallen nam het KPK €32.478 van Mirawati in beslag en documenten met betrekking tot de overschrijving van €132.000 van Doddy naar een rekening van Indocev Money Changer.  Nyoman zou naar verluidt €126.000 aan steekpenningen hebben ontvangen, terwijl Doddy zelf €6.280 op zijn rekening achterhield. 

Volgens het KPK heeft Nyoman via Mirawati aanvankelijk gevraagd om een bedrag van €226.000 als honorarium voor het afgeven van een vergunning voor een importquotum van 20.000 ton knoflook aan meerdere bedrijven, waaronder dat van Chandry. Nyoman zou ook gevraagd hebben om een provisie van €0,10 tot €0,11 per kilo geïmporteerde knoflook. 

Bron: www.thejakartapost.com

Publicatiedatum: