Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Gewijzigde wetgeving zorgt voor schrikbarende hoge prijzen

India: Aardappel- en uienprijzen niet langer gereguleerd

De stijging van de groentenprijzen is de afgelopen dagen een belangrijk punt van zorg geweest voor veel consumenten in India. De prijzen van uien en aardappelen zijn omhooggeschoten. Een kilo uien kan tussen Rs 60 en Rs 85 (€ 0,72-1,02) kosten. Deze niet-gereguleerde prijzen van groenten, vooral die van uien, worden toegeschreven aan de onlangs gewijzigde wet inzake essentiële grondstoffen, die uien en aardappelen van de lijst van essentiële producten heeft uitgesloten.

Manash Nath, directeur van de afdeling Voedsel en Burgerlijke Voorzieningen: "De groenten zijn nooit onder onze afdeling geweest. Het werd eerder geregeld door de Assam State Agricultural Marketing Board (ASAMB). Maar deze is momenteel niet functioneel. Dus handelaren krijgen de kans om de groentenprijs naar believen te verhogen. Wat betreft uien en aardappelen, nadat deze van de lijst met essentiële grondstoffen zijn geschrapt, valt het niet langer onder onze afdeling om de prijzen te reguleren."

"We kopen uien uit Nasik en Indore en verdelen ze op basis van eerlijke prijzen, zijnde Rs 35 (€0,40) voor iedereen. Maar de uienprijzen in kruidenierswinkels liggen rond Rs 60-65 (€0,68 -€0,74) en de straathandelaren verkopen de uien tegen een nog hogere prijs, van Rs 80-85 (€0,91-€0,97)," vertelde hij aan guwahatiplus.com.

Publicatiedatum: