Met de komst vanuit India geïmporteerde uien op de markten van Bangladesh zijn de prijzen van lokaal geteelde uien gedaald. Verkopers op de markt voorspellen dat als de import wordt gecontinueerd, de uienprijzen waarschijnlijk nog verder zullen dalen.
De verlaagde prijzen hebben opluchting gebracht bij de consumenten, die blij zijn met de neerwaartse trend. Sommigen zijn echter van mening dat verdere prijsverlagingen noodzakelijk zijn. Zij beweren dat de situatie voorkomen had kunnen worden als de regering veel eerder met de invoer was begonnen.
Naast uien zijn ook de prijzen van gember en knoflook gedaald. Gember, dat vorige week werd verkocht voor 400 tot 450 Tk per kg, is nu geprijsd voor 320 tot 350 Tk. Knoflook wordt verkocht voor Tk 140 tot Tk 160 per kg, een daling van Tk 5 tot Tk 10 ten opzichte van de vorige week. Verkopers schrijven de daling toe aan een toename van het aanbod op de markt.
[Tk100 = €0,86]
Bron: bangladeshpost.net