Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Pleidooi voor vaste bodemprijs voor aardappeltelers

De aardappelprijzen zijn op dit moment absurd laag: telers krijgen slechts enkele centen per kilo,. Dat is onvoldoende om hun kosten te dekken, wat zorgt voor financiële problemen én belemmert duurzame investeringen, zo stelt Hidde Boersma, die een opiniestuk schreef voor de Volkskrant.

Volgens landbouwexperts is het tijd voor overheidsingrijpen. In navolging van het opiniestuk in de Volkskrant pleiten zij voor een Europese aanpak met vaste minimumprijzen en productiequota. Dit model, geïnspireerd op plannen van de Amerikaanse politica Elizabeth Warren, zou telers stabiliteit bieden én bijdragen aan een duurzamer voedselsysteem.

Het voorstel: telers krijgen aan het begin van het seizoen een lening van de overheid op basis van hun verwachte oogst. Als de marktprijs tegenvalt, koopt de overheid de rest op en slaat die op als voorraad. Bij prijsstijgingen kunnen deze voorraden worden ingezet om de markt te stabiliseren.

"De huidige prijsfluctuaties duwen telers in een eindeloze overproductiecyclus," stellen de initiatiefnemers. "Dat is schadelijk voor zowel boer als bodem. Tijd voor structurele verandering." Lees hier het opiniestuk.

Gerelateerde artikelen → Zie meer