2017 is bijna voorbij en daarom wordt de balans opgemaakt wat betreft de aardappelen- en uienteelt. Dit doen we samen met het Piemontese Fratelli Torti, één van de hoofdrolspelers in deze sector.
Dit jaar hebben we te maken gehad met weersinvloeden die niet gunstig waren voor de aardappel- en uienteelt. In de winter waren de temperaturen vrij hoog en er viel weinig regen. Vervolgens was er nachtvorst in april en daarna volgde een droge lente- en zomerperiode. Dit heeft schade aan de gewassen veroorzaakt, zoals tuberomania, schurft en kniptorren op de aardappelen.
Queen Anne in bloei.
Het bedrijf wijst erop dat de aardappelen van Fratelli Tort een goede weerstand lieten zien tegen de gevolgen van watertekort en nachtvorst. Het gaat om de Queen Anne, die bekend staat om haar robuustheid en snelle bladontwikkeling. De opbrengst was dan ook bevredigend.
De uien waren van goede kwaliteit maar de kwaliteit van de aardappelen was minder, een tendens die al een aantal jaar doorzet. De reden hiervan is de zogenaamde aardappelmoeheid. Een ommekeer is wenselijk en telers zouden meer agronomische technieken moeten gebruiken voor een ecologisch duurzame teelt zodat de vruchtbaarheid van het land en de kwaliteit van de producten wordt gewaarborgd.
De markt was kritisch door een overvloedig aanbod en een tijdelijk gebrek aan vraag. Deze situatie bepaalde de prijs van aardappelen en uien die op een dieptepunt lag, zelfs onder de kostprijs. Het lijkt nu enigszins gestabiliseerd en ondanks de saaie prijzen zorgt de vraag voor dynamiek in de sector.
Fratelli Torti zet de samenwerking met het multinationale zaadbedrijf Solana voort (www.solana.de) zodat met name de Queen Anne aardappel in Noord- en Midden-Italië verspreid kan worden. Fratelli Torti verwacht geen sterke omzetgroei, hoewel het afgelopen jaar is begonnen met een moderniseringsproces. Onderzoeks- en ontwikkelingsactiviteiten blijven voor het bedrijf, dat continu in ontwikkeling is, van primair belang.
Contact:
Fratelli Torti srl
Via Marconi 54/61
15050 Molino dei Torti (AL)
Tel.: (+39) 0131 854363
Fax.: (+39) 0131 854188
Email: info@fratellitorti.it
Web: www.fratellitorti.it
Verkoopvertegenwoordiger, Piera Torti: piera.torti@fratellitorti.it
Afdeling pootaardappelen, Marco Torti: patatedaseme@fratellitorti.it
Abonneren
Vacatures
"Tweetende tuinders"
Top 5 - gisteren
Top 5 - afgelopen maand
- Open dag proefveld Wiskerke Onions
- Iedereen welkom bij feestelijke start van Konaxx’ automatische uiensorteerlijn op 12 augustus
- Moeilijkheden in de uienteelt zorgen voor afname areaal
- "Nu de groei van de uien vasthouden is cruciaal"
- "40 uienkisten kwijt, wie heeft ze gezien? Beloning van 25 euro per kist"
Weer
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2022-08-12 Eerste buitenlandse demo voor Enduro op Aardappeldemodag
- 2022-08-12 Exportcijfers aardappelen juni
- 2022-07-22 "Consumenten zijn prijsgevoeliger geworden, waardoor volop vraag naar oude oogst"
- 2022-07-15 Agrico realiseert fors hogere uitbetalingsprijzen
- 2022-07-15 Belgisch aardappelareaal daalde in 2021 met meer dan 7 procent
- 2022-07-15 Met wit/groene LED verlichting aardappeltarra laag houden
- 2022-07-08 "Hoge contractprijzen én (extra) hoge teelt- en koelkosten hebben telers aan het denken gezet"
- 2022-07-08 Weinig vraag meer naar aardappelen van oogst 2021
- 2022-07-01 "Ondanks voorspelbare markt lichte stijging uitbetalingsprijs pootaardappelen"
- 2022-07-01 Uit de oude doos: Nieuwe aardappelen in Tholen
- 2022-07-01 "Nieuwe aardappelseizoen start met veel onzekerheden"
- 2022-07-01 Voorlopige areaalprognose CBS: -9,3% zaaiuien, +7,7% consumptie-aardappelen
- 2022-06-24 Exportcijfers aardappelen mei
- 2022-06-24 "Vlaams areaal aardappelen toegenomen, groenten fors gedaald"
- 2022-06-24 Afzet vroege aardappelen bij Alvantho loopt nog stroef
- 2022-06-24 Johan Groen naar Geersing Potato Specialist
- 2022-06-17 Wageningse wetenschappers ontrafelen hoe de aardappelziekte zijn wapens slijpt
- 2022-06-17 "De primeuraardappelprijzen zijn niet hoger dan vorig jaar"
- 2022-06-17 "Tarwe is al snel een interessant alternatief voor fritesaardappelen"
- 2022-06-17 Puur Patat deelt groene stroom met vier gezinnen