Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
"Gijsbrecht Gunter: "Afval is geld"

Zeeuwse uiensector ziet grote mogelijkheden in Biobased Economy

Gisteren heeft de Provincie Zeeland de visie Biobased Economy "Bio als Basis" gepresenteerd aan Gerda Verburg. Zeeland wil met West-Brabant en Vlaanderen de eerste Biobased Economy in Europa gaan vormen. Hierbij dient de afval van het ene bedrijf als brand- en grondstof voor het andere.



Goed nieuws voor de Zeeuwse uiensector. "Wij pakken op jaarbasis meer dan 100 miljoen kilo uien in en daar blijft op jaarbasis zo'n 2,5 miljoen kilo afval van over", zegt Jaap Wiskerke van Wiskerke Onions. Van de uienschillen wordt nu nog compost gemaakt, maar daar kunnen ook energiepellets van gemaakt worden. "Afval is geld", zegt Gijsbrecht Gunter in de videoreportage van Omroep Zeeland.

Klik hier om de uitzending te bekijken
Publicatiedatum: