Het is toch veel sneller om je telefoon te pakken dan diegene op te snorren via tacler...
Het mooie van tacler is dat je met 1 bericht 40 tot 60 mensen tegelijkertijd bereikt. Dat is sneller dan 1 voor 1 bellen.Als de server crasht, ben ik in tacler mijn handel kwijt. Hoe los ik dat op?
Van alles wordt een back-up gedraaid, dus er gaat niets kwijt.
Hoe kan ik de voedselveiligheid traceren van de producten die via tacler worden aangeboden?
Op dezelfde manier zoals je dat doet met handel die op andere manieren wordt aangeboden.Er zijn al tal van digitale marktplaatsen geflopt, waarom gaat tacler wel slagen?
tacler is niet transactie-gefocussed, het is een communicatiemiddel. Het werkt dus anders dan Ebay en marktplaats.nl. Omdat de snelheid van de werking van tacler en de communicatie in tacler pas houdt met het karakter van de handel in de branche, kan dit wél slagen. In dat opzicht reflecteert tacler naadloos wat inkopers en verkopers in hun dagelijkse praktijk doen: communiceren. Bovendien hebben eerdere initiatieven nooit de partij van agf.nl en FreshPlaza achter zich gehad: met onze 60.000 nieuwsbrief abonnees hebben we op het internet een goed uitgangspunt.
Ik heb als teler leveringsplicht aan mijn afnemer, tacler heeft voor mij dus helemaal geen zin...
Als teler ben je altijd geïnteresseerd in wat de markt doet. Dat kun je live volgen in tacler. Tegelijkertijd heb je zo toezicht op de activiteit van je afnemer en mocht je een andere potentiele afnemer zien waarvan je vindt dat die zijn werk beter doet, dan ben je niet oneindig gebonden aan je huidige afnemer.
Ik ben niet handig met de computer en wat moet ik als simpele groenteboer nou met een multimediaal systeem?
tacler werkt eenvoudiger dan de boekhouding en orderadministratie op de computer. Ook als je niet persé handig bent met de computer, is het toegankelijk en valt het te leren. Bovendien ondersteunen we onze gebruikers daarmee.Ik doe al jaren goed handel op deze manier, ik wil helemaal niet veranderen.
Niemand wordt verplicht iets te veranderen. Feit is dat sommigen wél veranderen. De vraag is hoe lang je de concurrent voordeel wilt gunnen door zelf afwezig te blijven.Ik werk al jaren met betrouwbare leveranciers. Hoe kunnen jullie die betrouwbaarheid van tacler-abonnees garanderen? En in hoeverre kun je afspraken in tacler bewaren en later terugzien?
De namen van gebruikers gaan voor hen uit. Iedereen kent wel The Greenery, Hillfresh enz. Er zijn mensen uit 102 landen vertegenwoordigd in tacler. Het spreekt voor zich dat het voor ons niet mogelijk is iedereen persoonlijk na te trekken. Voor zover het onbekende namen betreft, ben je net zo voorzichtig met je voorwaarden naar nieuwe klanten via tacler als via ieder ander kanaal. Verder kun je van ieder gesprek in tacler - zowel publiek als privé - een verslag opslaan.
Niet iedereen hoeft te zien welke producten ik nodig heb. Dat houd ik liever voor mezelf.
Dan houd je dat liever voor jezelf. Je kunt in ieder geval de markt volgen en aanbiedingen en vragen zo vrijblijvend formuleren als jouzelf past. Bijvoorbeeld een aankomst volgende week melden, met prijs op aanvraag. Of enkel melden dat je open staat voor nieuwe klanten in de Verenigde Arabische Emiraten en dat je wacht op reactie. Met voldoende geduld komt de handel zo vanzelf naar jou toe.