Telers zijn nu ontevreden over hoogte van Minimum Export Prijs van $ 475,00
India: Maharashtra verheugd over opheffen exportverbod uien
Uientelers uit het noorden van Maharashtra hadden eerder geweigerd om hun producten te brengen uit protest tegen het verbod. Handelaren en telers werden aangespoord hun verantwoordelijkheid te nemen, zodat de consumenten niet worden geschaad, De Centrale regering had een verbod op de export van uien ingevoerd om controle te houden over de stijgende prijzen.
Hoewel door de groeiende protesten van telers in Pune, Nashik en andere districten de overheid gedwongen werd om het exportverbod in te trekken zijn telers en agrarische deskundigen somber over de kansen op export van uien met een Minimum Export Prijs van $ 475 per ton. Voor het exportverbod had de overheid de MEP verhoogd van $ 300 naar $ 475 per ton om de export van uien te beteugelen.
"Als Indiaas concurrenten China en Pakistan hun uien verkopen voor $ 160 per ton op de internationale markt, dan zijn die van de Indiase telers met 475 dollar veel te duur". Een woordvoerder zei dat dit beleid van verboden en een hoge MEP het vertrouwen van de Indiase uientelers op de internationale markt ernstig schaadt, waar India op de eerste plaats staat bij de export.