Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

Maharashtra-telers eisen dit jaar hogere uienprijs van NAFED

De National Agricultural Cooperative Marketing Federation of India  (NAFED), die een buffer hoopt op te bouwen door van uientelers af te nemen, zal dit jaar wellicht een hogere prijs moeten betalen; de telers uit Maharashtra eisen € 0,33/kg voor hun producten. Voorheen kregen zij € 0,11/kg.

De voorzitter van de Maharashtra State Onion Growers' Association, Bharat Dighole, heeft verklaard dat indien de NAFED er niet mee instemt tegen de vraagprijs in te kopen, de telers dit jaar geen kilo uien aan de NAFED zullen afzetten.

Naar verluidt heeft de NAFED ongeveer 100.000 ton uien gekocht, waarvan 75.000 ton afkomstig was uit Maharashtra. Deze uien brachten een prijs op van € 0,50/kg toen de marktprijs hoog was.

In de afgelopen twee jaar heeft de federale regering de aanzet gegeven tot het aanleggen van buffervoorraden. Dit zal dubbel voordeel opleveren. De aankoop zal de telers hogere prijzen opleveren. Tegelijk kan de regering de prijs reguleren door de voorraad te lossen op een moment dat de prijzen de hoogte inschieten.

Bron: krishijagran.com

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer