Jarryd Dolling, van Dolling Produce in het zuidoosten van Zuid-Australië, teelt uien op verschillende locaties in de regio; deze worden geplant van april tot en met september. Het bedrijf teelt rode en gele uien, met in verschillende stadia van het jaar zowel kortere als langere seizoensrassen.
"Mijn vader houdt zich al 40 jaar bezig met uien en ik ben de derde generatie", zegt Dolling. "Ik werk met een goede groep mensen en krijg mooie oogsten. We beginnen de eerste week van december met oogsten en gaan door tot ongeveer de eerste week van april, dus het is nu een jaarronde teelt."
"We streven naar een ui met een langere houdbaarheid en huidvastheid, en een hardheid en stevigheid van de bol zelf. Als je in een gewas staat met uien die in grootte beginnen door te zetten, is dat heel lonend."
Dolling zei verder dat uien een intensieve teelt zijn, maar zeer de moeite waard als ze het goed doen: "Er is altijd wel iets dat je even van je stuk brengt. Je komt de ene uitdaging te boven en de volgende dient zich aan. Het geeft een goed gevoel als je er eenmaal doorheen bent en dingen verandert en ervan leert en verbeteringen aanbrengt."
Bron: en.krishakjagat.org