In de Majilis, het Kazachse lagerhuis van het parlement, zijn maatregelen besproken om seizoensgebonden prijsstijgingen voor uien in Kazachstan te voorkomen.
Minister van Landbouw Erbol Karashukeev verklaarde dat de uienoogst in Kazachstan vier keer groter is dan de vraag. Ondanks het overschot is er in de open markteconomie geen garantie dat de uienprijzen stabiel zullen blijven.
Het belangrijkste probleem is het gebrek aan opslagfaciliteiten: slechts twee regio's zijn verantwoordelijk voor de opslag en zij doen dat naar behoren. Minister Karashukeev verzekerde dat als de problemen met de opslag van uien worden opgelost, uien tot april in plaats van december kunnen worden opgeslagen en de prijzen zullen stabiliseren.
Om de binnenlandse markt te beschermen had de regering exportbeperkingen ingesteld, maar deze werden opgeheven zodra bevestigd werd dat de binnenlandse markt voldoende was voorzien.
Bron: inform.kz