Door een nieuwste technologie kunnen een upgrade kleine ruwe of gepilleerde zaden, zoals wortel en ui worden gezaaid door precisiezaaimachine Stanhay X7. De machinefabrikant ontwerpt en fabriceert precisiezaaimachines voor meer dan 200 verschillende soorten groenten. De Seven heeft een upgrade ondergaan naar de nieuwe X generatie en heet Stanhay X7.
X7 precisiezaaien voor gepilleerd zaad
Technologie voor het doseren van gepilleerd zaad in een nieuw chassisontwerp zorgt voor nauwkeurige zaadplaatsing en gelijkmatige ontkieming in alle bodemomstandigheden. Volgens de fabrikant heeft X& de volgende eigenschappen:
• Zeer nauwkeurige en onderhoudsarme aluminium zaadmeter met 12 liter zaadbak
• Rij-eenheden kunnen uit het werk worden geklapt
• Parallelle schakel voor nauwkeurige bodemcontourvolging
• Keuze uit rubberen of roestvrijstalen wielen
• Oneindig verstelbare dieptecontrole
• Optioneel harksysteem om korstvorming te voorkomen
• Telescopische kluitafscherming om kluiten of stenen voor de rij te verplaatsen
• Openende schijf om te helpen bij harde of rommelige omstandigheden
• Betrouwbare kettingaandrijving
• Volledig verstelbaar arm afdeksysteem
• Tussenliggend groot diameter zaaddruk wiel voor optimaal zaad-bodemcontact
• Duurzame gegoten kouter met lage zaadval van minder dan 50 mm
Werkingsprincipe X7
"Oorspronkelijk ontwikkeld voor gepilleerde suikerbieten in het VK, is het systeem net zo effectief met een reeks andere gepilleerde zaden. Het zaad valt vanuit de trechter in een selectiekamer die verticaal boven het celwiel is gepositioneerd, hier vullen de zaden de individuele cellen terwijl het celwiel en de deflectorschijven tegen de klok in draaien. De deflectorschijf rolt overtollig zaad zachtjes weg van het wiel om ervoor te zorgen dat er slechts één zaad per cel is. Het zaaduitwerppunt bevindt zich aan de onderkant van de eenheid, dicht bij de grond, waar een speciale uitwerpplaat zorgt voor een precieze, consistente uitwerping van het zaad om een nauwkeurige zaadafstand te behouden."
Machinekenmerken en opties
• Machines (niet opvouwbaar) beschikbaar tot 18 rijen
• Opvouwbare machines tot 12 rijen.
• 28-snelheden mechanische aandrijving of ISOBUS elektrische aandrijving
• Minimale rijbreedte van 200 mm
• Ongeveer 70 kg gewicht per rij-eenheid (afhankelijk van specificatie)
Voor meer informatie:Homburg
T: +31 (0)58 257 15 55
info@homburg-holland.com
info@homburg-belgium.com
www.homburg-holland.com