Tijdens de handelsdelegatie onder leiding van prinses Astrid in India, werd de eerste spadesteek gegeven voor de bouw van een nieuwe frietproductielijn bij Agristo in Uttar Pradesh, schrijft De Standaard. De fabriek, die in 2022 startte met de productie van aardappelvlokken, zal nu uitbreiden met een frietlijn van 55.000 ton per jaar, operationeel tegen 2026. De friet zal zowel op de Indiase markt als in naburige landen worden verkocht.
"Vandaag hadden we de eer om Prinses Astrid van België, minister van Financiën van Uttar Pradesh Suresh Kumar Khanna, Chief Secretary Manoj Singh, samen met de Vlaamse premier Matthias Diependaele, minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot, en de delegatie van de Belgische economische missie te verwelkomen op onze site in Bijnor. Samen legden ze de 'foundation stone' voor onze nieuwe frietproductielijn, een belangrijke stap in onze uitbreiding", zo geeft het bedrijf aan.
"Als echte frietliefhebber was Matthias Diependaele ongetwijfeld bijzonder opgetogen om getuige te zijn van de uitbreiding van het Belgische frietpatrimonium naar India. Er zal zeker veel te genieten zijn! Deze investering zal de lokale aardappelteelt helpen stimuleren, ons personeelsbestand verdubbelen en onze wereldwijde aanwezigheid versterken."
Matthias Diependaele geeft in een verklaring ook aan verheugd te zijn met de stap. "Met een investering van €80 miljoen in een nieuwe productiefaciliteit in Bijnor breidt Agristo zijn marktpositie uit en creëert het lokale werkgelegenheid. Dankzij Vlaamse technologie zoals de biomassaketel van Vyncke, de oogstmachines van AVR machinery en een samenwerking met Ekopack wordt onze agrovoedingssector op de kaart gezet."
Voor meer informatie:
Agristo
Waterstraat 40
8531 Harelbeke België
Tel.: +32 (0)56 73 50 50
[email protected]
www.agristo.com