Het volume (werkdaggecorrigeerd) van de goederenexport was in maart 3,2 procent groter dan in maart 2024, meldt het CBS. Dat komt vooral doordat de uitvoer van machines, chemische producten en voedings- en genotmiddelen hoger was. Het volume van de goederenimport was in maart 2,1 procent groter dan in maart 2024. Er zijn vooral meer chemische producten, elektrotechnische en optische apparaten, machines, transportmiddelen en voedings- en genotmiddelen ingevoerd.
In de CBS Exportradar van mei waren de omstandigheden voor de export ongunstiger dan in de radar van maart.
© Dreamstime
Omstandigheden voor export in mei ongunstiger
Het CBS publiceert elke maand ook over de omstandigheden voor de export in de exportradar. De condities worden in sterke mate bepaald door de ontwikkelingen op de belangrijkste afzetmarkten voor Nederlandse export en door de ontwikkeling van de Nederlandse concurrentiepositie. De indicatoren in de radar hangen goed samen met de export, maar een verbetering van de omstandigheden betekent niet per se een hogere groei van de export.
In de CBS Exportradar van mei waren de omstandigheden voor de export ongunstiger dan in de radar van maart. Dat komt vooral doordat de ontwikkeling van de reële wisselkoersen ongunstiger was.
Bron: CBS