U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN
Supermarkten stunten met acties in week 25

"Groenten goedkoper dan vorig jaar"

Groenten zijn opnieuw goedkoper dan vorig jaar. Evenals in de zes voorgaande maanden viel in mei de gemiddelde winkelprijs voor groenten lager (4%) uit dan vorig jaar. Dit blijkt uit inflatiecijfers gepubliceerd door het Centraal Bureau voor de Statistiek. Fruit was in mei wel wat duurder (+5%) dan vorig jaar, zo meldt Wilco van den Berg van Groentenfruit Huis.

© GroentenFruit Huis

In week 25 (16-22 juni) pakken supermarkten flink uit met prijsacties voor groenten en fruit. Alleen al bij formules als Albert Heijn, Jumbo Supermarkten, Lidl Nederland en Dirk van den Broek gaat het totaal om zo'n 50 landelijke aanbiedingen. Vooral producten als aardbeien, tomaten, courgettes, aubergines en kersen zijn in de aanbieding. Hoogvliet supermarkt verlaagt de prijzen voor meer dan 50 soorten groenten en fruit.

© GroentenFruit Huis

Circana heeft recent cijfers van de supermarktverkoop in de eerste 20 weken van 2025 gepubliceerd. De verkoop van AGF op basis van gewicht is 3 procent groter dan vorig jaar.

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer