Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Demoveld Valthermond springplank toelichting inzet slow-release meststoffen

Begin juli was de eerste van drie mogelijkheden een UIreka Demoveld te bezoeken; het demoveld in Valthermond beet het spits af als onderdeel van een proevenrondgang tijdens de goedbezochte Agrifirm Relatiedag op de WUR-proefboerderij aan het Noorderdiep. UIreka heeft de demo speciaal aangelegd om telers en adviseurs in de praktijk te laten zien en ervaren wat UIreka-onderzoek de afgelopen jaren aan antwoorden heeft opgeleverd. Effect en meerwaarde van onderzochte teeltmaatregelen op deze manier visueel weergeven dragen bij aan een duidelijk betere kennisdisseminatie.

© UIreka

De nadruk in de demo lag uiteraard op de voor dit gebied (Drenthe)specifieke teeltaspecten als onkruidbeheersing, irrigatie/fertigatie en de invloed van Tagetes (aaltjesmanagement) binnen het bouwplan. De bezoekers kregen hiermee een mooi palet aan veldjes voorgeschoteld aangevuld met een uitgebreide deskundige toelichting. Door de kleinschalige samenstelling van de groepjes was er veel ruimte voor interactie. Hier werd veelvuldig gebruik van gemaakt. Wat eruit sprong waren bijvoorbeeld de vragen en discussie over Tagetes en slow-release meststoffen. Deze onderwerpen zijn niet alleen actueel, maar spelen in bouwplanverband ook breder dan alleen de uienteelt.

Lees verder voor de antwoorden op veelgestelde vragen tijdens de rondgang

Bron: UIreka

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer