Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Vlaams Parlement stemt voor resolutie mentaal welzijn landbouwers

In het Vlaams Parlement is bijna unaniem een resolutie aangenomen om het mentaal en sociaal welzijn van landbouwers te versterken. De stemming was op 1 oktober en viel samen met de start van de 10-daagse van de Geestelijke Gezondheid.

Uit eerdere onderzoeken blijkt dat landbouwers zichzelf gemiddeld slechts een 6,5 op 10 geven voor hun levenskwaliteit – een score die lager ligt dan die van andere beroepsgroepen en bovendien daalt. Het aantal meldingen bij hulplijn Boeren op een Kruispunt blijft hoog.

De resolutie roept de Vlaamse regering op om het bestaande actieplan Welbevinden voor Landbouwers beter op te volgen en jaarlijks te rapporteren over de voortgang. Verder wordt gevraagd om bijzondere aandacht te hebben voor kwetsbare groepen, zoals jonge boeren en gepensioneerden, en om initiatieven te steunen die drempels tot hulpverlening verlagen.

Tijdens de plenaire vergadering wezen verschillende parlementsleden daarnaast op de nood aan administratieve vereenvoudiging, eerlijke prijzen en meer rechtszekerheid. Daarmee sluit het Vlaams Parlement zich aan bij de brede oproep uit de sector om niet alleen de symptomen, maar ook de oorzaken van de mentale druk bij landbouwers structureel aan te pakken.

Vlaamse landbouworganisaties zoals Boerenbond en Groene Kring reageren tevreden, maar benadrukken dat het niet volstaat om alleen hulpverlening en begeleiding uit te breiden. Volgens hen moeten ook de structurele oorzaken van de mentale problemen in de landbouw aangepakt worden, zoals de hoge werkdruk, lage prijzen, administratieve rompslomp en rechtsonzekerheid.

Bron: Vlaams Parlement

Gerelateerde artikelen → Zie meer