Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Joost Debeuckelaere: "Zeer moeilijk aardappeljaar voorspeld"

Waltson Chips gaan de lucht in met samenwerking Brussels Airlines

Tholen - Waar Waltson Chips ooit is begonnen als een passieproject van teler/handelaar Joost Debeuckelaere om zijn aardappelen te verwerken in eigen ambachtelijke chips, is het merk inmiddels overgevlogen naar meerdere Europese afzetmarkten. Sinds kort zijn de zakjes Waltson Chips echter ook letterlijk in de lucht te vinden nu een samenwerking is afgesloten met Brussels Airlines. "Een mooie partner om erbij te hebben", lacht Joost van Waltson Chips en aardappelgroothandel Agro Debeuckelaere Staden.

© Waltson Chips

Eigenlijk is de samenwerking vrij toevallig tot stand gekomen. "Tijdens een vergadering van Brussels Airlines waren wat van onze chips terechtgekomen, waar men wat van kon pakken. Deze vielen dermate in de smaak dat er wat chips meegenomen werd naar een receptie", vertelt Joost. "Van het een kwam het ander en dat enthousiasme mondde vervolgens uit in een samenwerking waarbij we te vinden zijn op de vluchten van Brussels Airlines. We krijgen er ook leuke reacties op. Mensen sturen foto's met het bericht dat we meevliegen aan boord. Dat is altijd leuk."

Het is hard gegaan voor de ambachtelijke chipsproducent. Een bescheiden start in de omgeving van het Belgische Staden is inmiddels is uitgegroeid tot partners in, naast België, ook Nederland, Frankrijk, Duitsland en Oost-Europa. "De Belgische markt is natuurlijk een belangrijke voor ons. Er staan regelmatig bestellingen klaar om naar Oost-Europa te gaan en ze zijn bij de omliggende landen, zoals Nederland, Luxemburg en Duitsland, ook steeds meer gevraagd. In Duitsland werken we met een vaste keten die onze chips afneemt. Nu kunnen we dus weer een nieuwe partner aan deze lijst toevoegen. Het is weer mooie reclame. Je weet natuurlijk nooit waar het allemaal terechtkomt, ook niet wie er allemaal in zo'n vliegtuig zit of welke andere maatschappijen het oppikken. Het biedt in ieder geval mooie kansen."

Vrijwel geen beweging op vrije markt
Waar er positiviteit heerst bij Waltson Chips, daar gaat het een stuk moeizamer voor de aardappelgroothandel. "Het wordt een uitermate moeizaam aardappeljaar. Dat kunnen we wel stellen. Alles is inmiddels binnen, maar er is natuurlijk meer dan voldoende volume voorhanden. Bovendien is en blijft het een beetje te warm, waardoor ze sneller beginnen te kiemen. Daarnaast worden vrije aardappelen simpelweg niet afgenomen door de fabrieken. De fritesindustrie is bijna niet op de vrije markt aanwezig. Gelukkig loopt voor onze chipsaardappelen vrijwel alles op contract, en dat neemt men gewoon goed af. Het wordt afwachten of hier verandering in komt. Tot maart wordt het sowieso lastig. Wanneer we weer op het land kunnen, zullen we verder moeten kijken."

Voor meer informatie:
Joost Debeuckelaere
Waltson Chips
Tel.: +32 51 70 16 25
[email protected]
www.waltson.be

Gerelateerde artikelen → Zie meer