In het tweede kwartaal van 2025 werd in de Belgische zeehavens bijna 38 miljoen ton aan goederen gelost. Dat is een stijging van 2,7% ten opzichte van het eerste kwartaal van 2025, maar een daling van 2,7% vergeleken met hetzelfde kwartaal in 2024. Dit blijkt uit de nieuwste cijfers van Statbel, het Belgische statistiekbureau.
© StatBel
De hoeveelheid geladen goederen nam in hetzelfde kwartaal toe met 1,0% ten opzichte van het eerste kwartaal en daalde op jaarbasis met 5,3% tot meer dan 31 miljoen ton.
In totaal kwamen in het tweede kwartaal 5.576 zeeschepen aan in de Belgische zeehavens. Dat is een stijging van 6,4% ten opzichte van het vorige kwartaal en een lichte groei van 0,4% ten opzichte van het tweede kwartaal van 2024.
© StatBel
Het aantal schepen dat goederen uitvoerde, bedroeg 5.473, een stijging van 6,7% ten opzichte van het eerste kwartaal, maar een daling van 1,2% op jaarbasis.
Bron: StatBel