De hoeveelheid geloste goederen in de Belgische zeehavens is in het derde kwartaal van 2025 uitgekomen op 35 miljoen ton. Dat is 6,8% minder dan in het tweede kwartaal van dit jaar en 0,2% minder dan in dezelfde periode in 2024. Dat blijkt uit cijfers van Statbel.
© Statbel
Ook het volume geladen goederen nam af. In het derde kwartaal werd ruim 29 miljoen ton goederen geladen, een daling van 7,3% ten opzichte van het voorgaande kwartaal. Vergeleken met het derde kwartaal van 2024 ligt het volume 5,4% lager.
Het aantal zeeschepen dat Belgische zeehavens aandeed, kwam in dezelfde periode uit op 5.484. Dat is 1,6% minder dan in het tweede kwartaal van 2025 en 1,5% minder dan een jaar eerder.
Het aantal schepen dat vanuit Belgische zeehavens vertrok, bedroeg 5.544. Ten opzichte van het tweede kwartaal van 2025 is dat een daling van 0,5%. Vergeleken met het derde kwartaal van 2024 ligt het aantal vertrekken 2,5% lager.
Bron: Statbel