Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

Grote oogst drukt handel in rode uien

De handel in rode uien verloopt dit seizoen moeizaam door een groot aanbod en lagere exportvraag, schrijft Nieuwe Oogst. Het areaal rode zaaiuien groeide afgelopen jaar met 35 procent naar 6.300 hectare en de opbrengst steeg met 49 procent tot 303.000 ton. Daardoor zijn er dit seizoen aanzienlijk meer rode uien beschikbaar dan gebruikelijk, terwijl belangrijke afzetmarkten minder actief zijn.

Vooral grove uien zijn nog in trek bij Europese schillerijen en groothandelaren, maar de verkoop van middelmaat verloopt stroef. Daarnaast spelen kwaliteitsproblemen zoals fusarium, kiemvorming en kale uien een rol. De prijzen liggen daardoor duidelijk lager dan vorig seizoen: momenteel rond 15 tot 18 euro per 100 kilo, terwijl die een jaar eerder veel hoger waren. De hoop is dat de vraag vanuit Europa de komende maanden aantrekt voordat in juni nieuwe Egyptische uien op de markt komen.

Bron: Nieuwe Oogst

Gerelateerde artikelen → Zie meer