Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
onvoldoende veiligsheidseisen

McCain beboet voor afgehakte duim

Tholen - Het voedingsconcern McCain Foods is een boete opgelegd van 145.000 dollar voor het verlies van een duim van een werknemer in een aardappelschilmachine drie jaar geleden. De machine werd gerepareerd in de vestiging Ballarat in Victoria en drie werknemers probeerden het te repareren. Een medewerker verloor zijn linkerduim toen hij zijn hand in de schilmachine stak om een ketting te verleggen en de machine plotseling opstartte. Hij had gedacht dat de machine uitgeschakeld was, maar dat was alleen handmatig gebeurd.

Het bedrijf werd voor de rechtbank schuldig bevonden, omdat er niet aan de benodigde veiligheidseisen werd voldaan. De inspectie zegt dat het bedrijf nu nieuwe veiligheidsprocedures rond de machine heeft geïntroduceerd. Automatische uitschakeling van de stroomvoorziening bij machines is een basis vereiste bij elk onderhoudswerk.