Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

VVD en PvdA: geen compensatie rode diesel

De agrarische sector krijgt geen compensatie voor het verhogen van het accijnstarief op rode diesel. Dat hebben de PvdA en VVD besloten. LTO Nederland had gepleit voor een compensatie ten behoeve van duurzame initiatieven, zoals gps in de akkerbouw en duurzame stallen in de veehouderij. Maar de beide partijen willen daar geen geld voor vrijmaken.

LTO-Nederland voorzitter Albert Jan Maat vindt het onbegrijpelijk dat dit fiscale voordeel wordt afgeschaft zonder dat er een compensatie tegenover staat. "Het tast de concurrentiepositie van het Nederlandse agrocluster aan. In de ons omringende landen wordt het fiscaal voordeel in stand gehouden of zelfs uitgebreid. We prijzen onszelf op deze manier de markt uit."

De LTO-voorman vindt dat verduurzaming een taak is van het bedrijfsleven en de overheid. "PvdA en VVD bieden de boeren op deze manier geen duurzaam toekomstperspectief, enkel harde lastenverzwaringen. Als dit de houding is die Rutte en Samsom aannemen tegenover het bedrijfsleven, dan hebben wij weinig vertrouwen in deze coalitie."

Bron: LTO Nederland
Publicatiedatum: