Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
in kassen nog wel toegestaan

Definitief verbod op thiacloprid in de landbouw

De Europese Commissie heeft maandag bekend gemaakt dat de autorisatie van het gewasbeschermingsmiddel thiacloprid niet wordt verlengd. Daarmee wordt toepassing in de landbouw verboden. In kassen is gebruik van het middel nog wel toegestaan. Het besluit volgt na een advies van de Europese Autoriteit voor voedselveiligheid (EFSA). 

Thiacloprid wordt beschouwd als hormoonontregelaar en is schadelijk voor de hormonale balans van mens en dier.  EU-landen hebben al ingestemd om de vergunning voor het insecticide thiacloprid niet te verlengen wanneer het eind april 2020 afloopt. Het middel wordt verkocht onder merknamen zoals Calypso en Biscaya.

Schadelijk voor bijen en hommels
Neonicotinoïden, waaronder thiacloprid valt, behoren tot de meest gebruikte gewasbeschermingsmiddel ter wereld. Ze doden echter niet alleen bladluizen, houtwormen en andere insecten, maar beschadigen ook bijen en hommels, verzwakken hun immuunsysteem en verminderen hun oriëntatie en reproductie.

 

 

Publicatiedatum: