“Op de zwaardere gronden zal de zaaibedbereiding vaak niet in een keer lukken." Kees Jacobs en Michiel van Mol, Uienexperts bij Syngenta Seeds, laten geen kans voorbij gaan om het belang van belang van secuur zaaiwerk te benadrukken.
Wel of niet beregenen?
Bij de afweging om te beregenen is het belangrijk dat u het verloop van de kieming goed volgt. Inspecteer het perceel vanaf een week na het zaaien regelmatig. Controleer altijd op meerdere plekken op het perceel of u kiemende uien vindt. Wanneer u ziet dat de kieming ongelijkmatig verloopt of langdurig uitblijft door droogliggend zaad, moet u serieus overwegen om te beregenen. Dat doet u bij voorkeur met een beregeningsboom en anders met een fijne nozzle op het kanon van de haspel. Geef 15 mm water en kom na 5 dagen terug met nog zo’n gift. De EC van het beregeningswater mag niet hoger zijn dan 2.0.
Bekijk de video voor meer tips over beregening.
De uienexperts
De teeltkennis van Jacobs en van Mol is ook te vinden op internet. Via www.syngenta.nl/uienexperts zijn bijvoorbeeld video-masterclasses toegankelijk over beregening, tripsbestrijding en MH-behandeling. "Ook is daar informatie over de Syngenta rassen te vinden. Een nieuw ras als Promotion heeft bijvoorbeeld een zeer sterk wortelgestel; dat zorgt voor een natuurlijke weerbaarheid tegen bodemziekten als Fusarium. Ook hebben diverse Syngentarassen uitmuntende bewaareigenschappen en een zeer goede hardheid", aldus Syngenta.
Voor meer informatie:
Michiel van Mol
Syngenta
06 57 57 03 52
[email protected]
Kees Jacobs
06 57 31 20 75
[email protected]