Nieuw-Zeelandse uientelers zijn blij dat ze hun uien weer naar Indonesië mogen exporteren. "Indonesië heeft haar markt weer opengesteld voor Nieuw-Zeelandse uien nu er meer duidelijkheid is over de nieuwe importregels," zegt James Kuperus, directeur van Onions New Zealand. ‘Dit besluit komt na maandenlange onderhandelingen en is onder meer te danken aan de steun van de Indonesische ambassadeur in Nieuw-Zeeland."
Uien zijn het voornaamste gewas dat Nieuw-Zeeland naar Indonesië exporteert. De export leverde het land in 2019 €15,4 mln op. De waarde van de totale Nieuw-Zeelandse uienexport groeide met €45,7 mln ten opzichte van 2018 naar €94,6 mln in 2019. De handel tussen Indonesië en Nieuw-Zeeland is in evenwicht en de im- en export levert beide economieën €605 mln op.
Paul Apatu, directeur van Apatu Farms, vertelt dat Onions New Zeeland zeer proactief is geweest en rechtstreeks met vertegenwoordigers van de Indonesische overheid en spelers in de toeleveringsketen heeft samengewerkt. "Onze strategie is om de Indonesische markt te laten groeien samen met andere wereldwijde markten. We zijn ervan overtuigd dat de vraag naar Nieuw-Zeelandse uien op de lange termijn verder zal toenemen. We maken ons wel zorgen dat de internationale toeleveringsketen verstoord zal raken als gevolg van Covid-19 maar momenteel verloopt alles nog redelijk volgens plan. Wereldwijd is er een sterke vraag naar uien en we zien dat exportmarkten proberen om de beschikbaarheid voor langere periodes veilig te stellen. Onze uientelers bieden de wereldmarkt een gezond kwaliteitsproduct met een geweldige smaak," aldus Paul.
De totale Nieuw-Zeelandse tuinbouwsector draagt momenteel meer dan €3,3 mld bij aan de economie van het land.
Bron: Scoop