Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Trips bestrijding met natuurlijke vijanden

"Op ons demobedrijf in Ens is in samenwerking met Koppert een proef aangelegd waarbij trips worden bestreden met natuurlijke vijanden afkomstig van Koppert Biological Systems", aldus Profytodsd. 

"De eerste toepassing is begin mei uitgevoerd toen de bodemtemperatuur de 12 graden bereikte en de grond vochtig was. Met de veldspuit zijn Entonem roofaaltjes gespoten met als doel de poppen van de trips in de grond aan te pakken. Deze toepassing wordt herhaald op het moment dat de eerste trips in het gewas aanwezig zijn. Naast de bestrijding van de poppen met behulp van roofaaltjes zullen, op het moment dat er trips in de uien wordt gesignaleerd, ook roofmijten worden ingezet om de larven van de trips te bestrijden. Het signaleren en monitoren wordt onder andere gedaan met behulp van plakvallen, die digitaal worden uitgelezen. Bij het strijken van de uien zullen tot slot nog de larven van de gaasvlieg worden uitgezet om de druk van de trips verder te beheersen en de schade te minimaliseren. Tijdens onze demodagen deze zomer hopen wij onze bevindingen aan u te kunnen presenteren. Een uniek project van Profytodsd en Koppert om te kijken of het haalbaar is om met natuurlijke vijanden de schade door trips te kunnen beperken en de opbrengst in de teelt van uien hiermee te behouden."

Voor meer informatie:
Profytodsd
Revisieweg 3 
8304 BE Emmeloord
(0)527-631515
[email protected]
www.profytodsd.nl 

 

Publicatiedatum: