Abonneren
Vacatures
Weer
AGF in de supermarkten van Sjanghai. Bekijk de foto's!
Bekijk alle foto's!
Lelijke, vieze en verwaarloosde wortels
In het kader van Mac Fruit Attraction China, de beurs die plaatsvond van 22 t/m 24 november 2017, heeft de Italiaanse delegatie een aantal supermarkten in Sjanghai bezocht. De uitkomst was veelzeggend: groenten en fruit zijn erg duur en de Chinese consument prefereert, in tegenstelling tot de Italiaanse consument, geïmporteerde producten boven lokale producten. Het kopen van buitenlandse groenten en fruit is een statussymbool, dat wil zeggen een zichtbaar teken van iemands sociale niveau.
Bekijk alle foto's!
Groenteafdeling met luchtbevochtiger
De eerste supermarkt die werd bezocht was onderdeel van de Da Run Fa-keten. Het niveau was gemiddeld, van zowel de geïmporteerde als de Chinese producten. Wortels die door elkaar lagen, niet schoongemaakt en omgeven door een rottende lucht, trokken ons als westerlingen niet aan, terwijl het voor de Chinezen geen groot probleem leek te zijn. Sterker nog, het leek een reden om geld te kunnen besparen.
Bekijk alle foto's!
Kersen van slechte kwaliteit met een hoge prijs
De tweede supermarkt was van Carrefour en hier leek het niveau superieur. De gehele afdeling was goed verzorgd en zowel het fruit als de groenten waren netjes geordend en schoon. Ook waren er medewerkers die de groenten in het zicht van de klanten verpakten.
Bekijk alle foto's!
Verpakte jujube's
De kiwi is een geliefd artikel: over het algemeen kosten kiwi's ongeveer het equivalent van één euro per stuk, en dan hebben we het over de hoogwaardige Zespri-kiwi's. Het is wel frappant dat in het thuisland van de actinidia, China dus, de consument een euro per kiwi moet betalen.
Bekijk alle foto's!
Er waren ook kersen van lage kwaliteit. In dit geval waren ze afkomstig uit de Verenigde Staten en werden ze voor 25 euro per kilo verkocht. Een andere curiositeit was de jujube. Deze werden verkocht terwijl het rijpingsproces al vrij ver gevorderd was; ze waren bijna verdord. In Italië daartegen worden ze verkocht als ze nog vrij zuur zijn.
Biologische groenten en fruit wordt niet overwogen. Appels zijn duur, ongeveer vijf euro per kilo, maar dan zijn ze wel verpakt in een decoratieve stof.
Publicatiedatum:
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2023-09-22 "Consument selectiever in kopen gesneden groenten en fruit"
- 2023-09-22 Eerste paal geslagen nieuw AGF-DC van Picnic in Geldermalsen
- 2023-09-15 Forse omzetgroei keurmerken in de supermarkt: +22,8%
- 2023-09-15 Bijna een kwart van de Nederlandse consumenten bezoekt andere supermarkt op basis van aanbieding
- 2023-09-08 "Levensmiddelen worden niet meer goedkoop..."
- 2023-08-11 Ondanks groei van bestedingen toch meer retailers in problemen
- 2023-08-11 Penny experimenteert met 'ware prijzen'
- 2023-08-11 Weer een supermarkt minder: Nettorama en Boni kondigen fusie aan
- 2023-08-11 Picnic sluit 2022 af met verlies van 208,7 miljoen euro
- 2023-08-11 SMK herhaalt oproep tot samenwerking met CBL
- 2023-07-21 Prijs en kwaliteit van Oezbeekse uien in Letse supermarkt
- 2023-07-21 Perspectief op de korte keten: weg naar verandering of een blijvende niche?
- 2023-07-14 Groenten over het algemeen goedkoper, maar Nederlandse consument veel meer kwijt aan uien
- 2023-07-14 Nieuw-Zeelandse uien in Groot-Brittannië goedkoper dan in eigen land
- 2023-07-07 Aldi verliest fors terwijl andere discounters marktaandeel winnen
- 2023-06-30 “Het Aardbeienland heeft enorme potentie”
- 2023-06-30 "Een sterk staaltje Zeeuwse nuchterheid en klantgericht denken"
- 2023-06-09 Rechtstreex organiseert crowdfunding voor alternatieve voedselketen
- 2023-06-02 Nederlandse groenteprijzen op hoogste niveau sinds 2000
- 2023-05-26 Frisse start voor overtollige AGF bij FRIS Supermarkt