Al Solimania is een Egyptisch bedrijf dat diverse soorten groenten en fruit exporteert. Na een moeizaam sinaasappelseizoen dat voortijdig werd beëindigd, herstelt het bedrijf zich dankzij de sterke Russische vraag naar uien en bereidt het zich tegelijkertijd voor op de start van het druivenseizoen. Zeinab Mohamed, exportvertegenwoordiger bij Al Solimania, geeft meer details.
© Alsolimania
"We doen het goed met rode uien naar Rusland, dat dit jaar verantwoordelijk is voor 99% van onze uienexport. De Russische vraag is erg groot en stabiel, vooral voor middelgrote uien van 80 mm en groter. De prijzen liggen rond de 300 dollar FOB per ton en het seizoen is in volle gang. Momenteel verschepen we 200 containers uien per week naar Rusland."
"Rusland heeft zijn uienimport dit seizoen met bijna 71,9% verhoogd ten opzichte van vorig seizoen. Een belangrijke factor hierin lijkt de concurrerende prijsstelling van Egyptische uien te zijn. Daarnaast heeft Sergei Dankvert, hoofd van Rosselkhoznadzor (Federale Dienst voor Veterinair en Fytosanitair Toezicht), benadrukt dat Rusland de import van groenten en fruit uit Egypte wil diversifiëren, met name producten die niet in het Russische klimaat kunnen worden geteeld. Deze strategie sluit aan bij het bredere doel van Rusland om stabiele, klimaatbestendige partnerschappen in de landbouwsector te waarborgen," vervolgt Zeinab Mohamed.
© Alsolimania
De exporteur voegt eraan toe dat hij hoopt zijn markten te diversifiëren: "We zouden graag meer uien naar de Europese markt verschepen, maar onze prijzen liggen iets te hoog. We hebben echter zeker de capaciteit om bestellingen uit Europa te vervullen."
"Het dynamische uienseizoen is erg belangrijk en komt precies na een moeizaam sinaasappelseizoen. Daarnaast wil ik de aanstaande start van ons druivenseizoen aankondigen, dat we zullen openen met vroege witte variëteiten," besluit Zeinab.
Voor meer informatie:
Zeinab Mohamed
Al Solimania
Tel: +201070711302
zeinab@alsolimania.com
www.alsolimania.com