U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

India: regering verlaagt minimumexportprijs uien

Het Indiase parlement heeft vorige week besloten de minimumexportprijs van uien te verlagen vanwege de lage groothandelsprijzen. De MEP zal naar verwachting zakken tot $350-400 (€320-365) per ton.

Met de lage uienprijzen van dit moment was export tegen de oorspronkelijke MEP van $700 onrendabel. Een overschot aan aanbod liet de prijzen kelderen. Volumes overspoelden de groothandelsmarkten. De uien, die normaal worden verkocht voor zo'n 80 Roepie (€1,09) per kilo, hebben nu prijzen van 20-25 roepie (€0,27-0,34) per kilo in retail. In Nasik daalde de prijs zelfs tot 8-10 roepie (€0,11-0,14) per kilo.

De volumes op de markt van Nasik zijn 80% groter dan vorig jaar. "Elke dag arriveren er 1.400-1.500 vrachtladingen. De productie is te groot. Telers moeten zich voor gaan bereiden op verliezen," aldus een handelaar.

Bron: indiatimes.com/businesstoday.in
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer