Je krijgt deze pop-up te zien omdat dit de eerste keer is dat je onze site bezoekt. Krijg je deze melding altijd te zien dan heb je je cookies uitstaan en zullen die blijven verschijnen.
U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).
Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken. Bedankt!
Je ziet deze popup omdat dit de eerste keer is dat u de site betreed. Als u dit bericht blijft krijgen zet dan alstublieft uw cookies aan
'Gember- en knoflookmarkt update'
Knoflookoogst Shandong gehalveerd
Uit de eerste ramingen blijkt dat in een aantal regio's in Shandong, 30% tot 50% van de knoflookoogst mogelijk schade heeft opgelopen door de winterse weersomstandigheden in december en januari. De knoflook zal vanaf juni geoogst worden. In april zal er meer duidelijkheid komen over de toestand van de planten.
Vanwege de onzekere situatie is de knoflookprijs gestegen. De huidige exportprijs bedraagt €1832 per ton, wat betekent dat de prijs zo goed als verdubbeld is ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar toen de prijs rond de €916 per ton lag. Naar verwachting zal de prijs de komende weken nog verder stijgen en mogelijk oplopen tot €2749 per ton.
Vers geoogste knoflook van Bo Lisi Agricultural Products in de provincie Yunnan
Gember
In de VS en de EU is de gemberprijs laag. De exportvolumes naar beide markten zijn kleiner dan vorig jaar. De gemberhandel in Shandong verloopt matig en de prijs is stabiel rond de €0,21 tot €0,35 per kilo. In de regio Anqiu, in Shandong, waar veel gember wordt geproduceerd, ligt de afzet rond de 50 ton per dag.
De lage prijzen en de beperkte buitenlandse vraag maken het voor telers weinig interessant om hun voorraden nu te verkopen. Naar verwachting zal hier de komende week nog geen verandering in komen.